Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 140 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Aukcja ogierów zimnokrwistych - SK Nowe Jankowice 18 października 2012

Skocz do komentarzy

Ostatnia państwowa Stadnina Koni w Nowych Jankowicach przedstawiła do kwalifikacji młodych ogierów 10 swoich wychowanków oraz 3 ogiery z hodowli prywatnej. Tradycyjnie były to konie w dość jednolitym typie, który został już dość ustabilizowany w przeciągu ostatnich lat. Najlepiej zbonitowana trójka ogierów, to konie urodzone w pierwszych dniach stycznia, do tego bardzo dobrze przygotowane pod względem wizualnym oraz kondycyjnym, przez co młode reproduktory sprawiają wrażenie dojrzałych. Werdyktu dokonała komisja w następującym składzie: Wiesław Niewiński, Andrzej Kopczyk, Marek Morawiec.

Młodzieżowy czempion ogierów z Kętrzyna, powtórzył swój sukces, zdobywając tytuł czempiona aukcji w rodzimej stadninie. Lagos to masywny, krępy ogier o bardzo dobrej kłodzie i znakomitym typie rasowym, jednak nieco ciężki w kłusie. Jest synem ogiera w typie sztumskim - kasztanowatego Salera z linii bretońskiego Aiglona i francuskiego Tombeura de Lagrange. Matką ogiera jest klacz Lagoma po reńsko - niemieckim zimnokrwistym ogierze Gourmet. Wymiary: 164-225-31,5. Bonitacja: 85 punktów.

 

Miano wiceczempiona przypadło ogierowi Haler, który posiada w 75% rodowód taki jak czempion Lagos. Haler to ogier zbliżony typem nieco bardziej do ojca Salera, z ładną głową i szyją oraz mocnym nadpęciem. Matka wiceczempiona to klacz Harmeta po niemieckim Gourmecie. Wymiary: 167-230-31,5. Bonitacja: 85 punktów.

 

Za najlepszymi gniadoszami z SK NJ, znalazł się kary Lower, który jest synem skarogniadego Iwo i klaczy Loka po Hokus. Ze strony ojca mamy do czynienia z krwią reńskich koni zimnokrwistych Bertram I oraz Bedo, poprzez ogiera Betowen oraz niemieckiego Elbganga poprzez ogiera Wang. Strona matczyna to z kolei szwedzki arden Hegund oraz zasłużona w macierzystej stadninie klacz Lota, krajowa czempionka sprzed wielu lat. Wymiary: 162-220-28,5. Bonitacja: 84 punkty.


oceń
34
11


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 11 grudnia 2012 22:37

  ...ciekawe co dziś sprzedali w Nowych Jankowicach na wybrakuówce...

  autor mariuszk1964

 • dodano: 09 listopada 2012 19:19

  Szkoda, że brak jest zdjęć pozostałych ogierów z aukcji w N J.Pozostałe były chyba jeszcze bo pozostały w stadninie. W poprzednich latach były prawie wszystkie ogiery z N J na blogu.

  autor Tedy

 • dodano: 08 listopada 2012 17:40

  To dobre pytanie....?

  autor skkrynice

 • dodano: 04 listopada 2012 9:15

  Trzy ogiery z dziesięciu zostały sprzedane a reszta została w NJ. Ciekaw jestem ilu z tych siedmiu nadal stoi w stadninie a ilu w stajniach kolegów p. Mas....

  autor Pawel

 • dodano: 31 października 2012 21:05

  To racja dzięki

  autor wicherek

 • dodano: 31 października 2012 19:49

  A może by tak przeczytać tekst, a nie tylko oglądać obrazki?

  autor kaca.ma.teusz

  blog: stajnia-jurki.bloog.pl

 • dodano: 31 października 2012 19:26

  Ile było przedstawionych ogierów na ałkcji w NJ

  autor wicherek

 • dodano: 29 października 2012 21:57

  Jakoś lagos nie wygląda mi na championa (ale to moje zdanie, prosze nie komentować )

  autor miłygo

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

Licznik odwiedzin:  1 634 322  

O mnie

Witam serdecznie! Nazywam się Mateusz Kaca, mam obecnie 21 lat i mieszkam w najpiękniejszym regionie naszego kraju, jakim są Mazury. Pomysł na pisanie bloga zrodził się dzięki mojej pasji, którą chciałbym dzielić z innymi miłośnikami koni zimnokrwistych. Postanowiłem, że konie zimnokrwiste, o których tak mało się mówi w świecie koni, nie mogą być gorsze od ich lżejszych krewniaków. Oprócz bloga głównego, z którego mogą Państwo czerpać szereg informacji dotyczących ras zimnokrwistych, z biegiem czasu powstały także dwa blogi (katalogi) ogierów i klaczy oraz strona poświęcona mojej własnej hodowli. Chętnie odpowiem na Państwa pytania i spostrzeżenia związane z tematyką bloga:
Adres e-mail: kaca.ma.teusz@wp.pl
Bardzo proszę o kontakt osoby znające nazwiska autorów zdjęć, które można oglądać na moich blogach, a nie zostały wykonane przeze mnie lub nie są podpisane.

O moim bloogu

Aktualności ze świata koni zimnokrwistych, informacje ogólne, zdjęcia, opisy ras, odmiany, choroby koni (objawy, zapobieganie, leczenie).

Wpisz słowo, którego poszukujesz

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 1634322
Wpisy
 • liczba: 135
 • komentarze: 9309
Galerie
 • liczba zdjęć: 0
 • komentarze: 0
Bloog istnieje od: 3897 dni